0_Спорт.ПорталФудбал

Џака: Горд сум што Арсенал го продолжи мојот престој во клубот

Играчот за врска на Арсенал, Гранит Џака на својот Инстаграм објави продолжување на договорот со лондонскиот клуб.

Лондон, 24 август 2021 (МИА) – Играчот за врска на Арсенал, Гранит Џака на својот Инстаграм објави продолжување на договорот со лондонскиот клуб.

– Таму каде што е срцето. Горд сум што Арсенал го продолжи мојот престој во клубот, стои во пораката на Џака.

Рома ова лето се обиде да го ангажира 28-годишниот швајцарски репрезентативец, но Џака на крајот одлучи кариерата да ја продолжи во Арсенал. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close