0_Спорт.ПорталКошарка

Јака Блажич го продолжи договорот со Цедевита Олимпија

Словенечкиот кошаркар Јака Блажич го го продолжи договорот со Цедевита Олимпија.

Љубљана, 19 јуни 2020 (МИА) – Словенечкиот кошаркар Јака Блажич го го продолжи договорот со Цедевита Олимпија.

Новиот договор со клубот е дизајниран за две сезони.

Во Еврокупот 2019/20 година, 29-годишниот Словенец имаше просек од 9,8 поени, 4,0 скока и 2,4 асистенции по натпревар. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close