КултураКултура.Портал

АИКА Македонија распишува конкурс за истражувачки проект од областа на ликовната критика

Здружението на ликовни критичари АИКА Македонија распишува конкурс за истражувачки проект од областа на ликовната критика. Конкурсот е отворен до 2 јули 2021 година и наградата е во висина од 30.000 денари и за неа ќе одлучува трочлено стручно жири.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close