СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

АИ: Саудиска Арабија ги интензивира егзекуциите во 2021 година

Амнести вчера објави дека Саудиска Арабија од јануари до јули 2021 година погубила најмалку 40 лица, што е повеќе од цела мината година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close