БалканБалкан.Портал

АИ: Обвинението против Тачи е надеж за вистината за злосторствата

Меѓународната организација за заштита на човековите права Амнести Интернешнал (АИ) денеска оцени дека обвинението против косовскиот претседател Хашим Тачи претставува надеж за жртвите на косовската војна да се дознае вистината за злосторствата.

Back to top button
Close
Close