Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

АИ ги критикува белгиските власти поради состојбата во старските домови

Организацијата за заштита на човековите права „Амнести интернешнал“ (АИ) оцени дека Белгија за време на пандемијата со Ковид-19 не ги почитувала основните човекови права на лицата кои претстојуваат во домовите за стари лица и тоа резултирало со голема стапка на смртност

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close