0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

АХВ: Со италијански искуства ќе се спречуваат и измамите со храна, Кривичниот закон клучен во борбата

Италијанскиот Кривичен закон претставува основа за спроведување на истрагите кои во делот на храната се насочени кон заштита на здравјето на потрошувачите и спречување на нарушувања на интегритетот на пазарот со храна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close