0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

АХВ го достави Досието до ОИЕ за добивање статус – земја слободна од класична свинска чума

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) денеска, до Светската организација за здравствена заштита на животните (ОИЕ) го достави Досието со кое и официјално аплицираше за добивање статус на земја слободна од болеста класична свинска чума, една година по донесувањето на решението со кое се прекина превентивната вакцинацијата на свињите против оваа болест.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close