0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

АХВ донесе сет мерки за одгледувачите на свињи за заштита од африканска чума

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) донесе решение со сет мерки кои треба да ги применуваат одгледувачите на свињи во државата за да се заштитат односно заради елиминирање на ризикот од појава и ширење на болеста африканска чума кај свињите во земјава, имајќи ја предвид епизотиолошката состојба со болеста во регионот каде е потврдено нејзиното присуство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close