0_Македонија.ПорталПолитички партии

Ахмети: Постигнавме многу, но пред нас има уште многу работа

Лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска престојуваше во село Слупчане во Општина Липково, каде присуствуваше на одбележување на 20-годинишнината од воениот конфликт во државата во 2001 година.

Back to top button
Close
Close