0_Web_AktualePartitë politikePolitikë

Ahmeti: Me kaq sa është i drejtpërdrejtë në thënien e gjërave, Zaevi e rrezikon karrierën politike

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, duke e komentuar deklaratën e kryeministrit Zoran Zaev për median bullgare BGNES, tha se tek ai ka vullnet të mirë për të zgjidhur çështjen bullgare, që është shumë e rëndësishme për të ardhmen e vendit tonë, për hapjen e negociatave të integrimit në Bashkimin Evropian. Ai beson se kryeministri Zaev ka sakrifikuar veten, duke rrezikuar karrierën e tij politike duke u shprehur kaq drejtpërdrejt për të vetmen arsye, siç tha ai, të jetë sa më mirë për vendin tonë, shtetin tonë dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close