МКДОпштествоПолитикаПолитички партии

Ахмети – Лајчак: Балканот заслужува мир и интеграција

На маргините на Преспанскиот форум за дијалог што се одржува во Охрид, претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети остварил средба со Мирослав Лајчак, специјален претставник на Европската Унија за дијалог меѓу Косово и Србија.

Back to top button
Close
Close