0_Македонија.ПорталПолитички партии

Ахмети – Хоти: Северна Македонија и Косово имаат одлични соседски односи и дека секогаш ќе останат исти.

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г.Али Ахмети, денеска во Собранието на Република Северна Македонија оствари средба со премиерот на Република Косово, г.Авдула Хоти, кој престојува во официјална посета на земјата

Back to top button
Close
Close