0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаПолитички партии

Ахмети до евроамбасадорот Гир: Целосно сме посветени на агендата за интеграција на земјата во ЕУ

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети оствари средба со амбасадорот на Европската Унија во Скопје, Дејвид Гир, при што, како што соопшти ДУИ, истакнал дека владината коалиција е целосно посветена на агендата за интеграција на земјата во Европската Унија, што е и стратешка цел на државата.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close