0_Македонија.ПорталПолитички партии

Ахмети: Честит Курбан барјам, почитувајте ги препораките

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети упати честитка до муслимамските верници по повод празникот Курбан бајрам во која апелира да се почитуваат препораките на здравствените и верските власти.

Скопје, 31 јули 2020 (МИА) – Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети упати честитка до муслимамските верници по повод празникот Курбан бајрам во која апелира да се почитуваат препораките на здравствените и верските власти.

– Ние го прославуваме годинашниов празник на Курбан Бајрам во посебни услови по јавното здравство, затоа ве молам да се придржувате до препораките на здравствените и верските власти. Посакувам празникот да ве најде во добра здравствена состојба за сите вас и вашите семејства и да ви донесе просперитет и радост за вас, народот и земјата. Да се ​​помолиме заедно за здравјето на сите погодени и за надминување на оваа тешка состојба што го промени нашиот начин на живот што е можно побрзо и полесно, пишува Ахмети во честитката. бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close