0_Спорт.ПорталФудбал

Агуеро има оштетување на менискусот, ќе мора на операција

Таткото на напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, Леонел дел Кастило, информира за степенот на сложеност на повредата на неговиот син.

Манчестер, 23 јуни 2020 (МИА) – Таткото на напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, Леонел дел Кастило, информира за степенот на сложеност на повредата на неговиот син.

– Неодамна разговарав со Серхио. Тој веќе имаше проблеми со коленото минатата недела, дури и пред натпреварот. Серхио има повреда на менискусот. Во наредните денови, лекарите ќе проценат што се случило со него, но веќе во четврток-петок тој треба да лета за Барселона на операција, како во 2018 година, кога доби слична повреда на коленото, соопшти Дел Кастиљо.

Аргентинецот заработи оштетување на коленото во натпревар од 30. коло од шампионатот на Англија против Барнли (5:0). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close