0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Јагода Пачемска единствен цветен моден креатор во земјава

Секоја девојка и жена е среќна кога ќе добие букет со цвеќе, макар и еден цвет,ц веќето e прекрасно за очи и шири пријатни мириси, ама цвеќето е уште подрагоцено затоа што е симбол на љубовта - кон тие што ги сакаме и тие што нас не сакаат, симбол на убавината, на пролетта. Месеците мај-јуни се месеци кога се’ е како во рај благодарение на најголемиот број разнобојни миризливи пролетни цвеќиња кои цветаат и ги красат дворовите, градините, парковите, балконите. Цвеќето овој пат како дел од креациите на Јагода Пачемска која 21 година има свое Арт студио за цвеќе „фа-Бу“ во Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close