0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Aгенда „Европа дома“ за примена на европски стандарди и вредности

Агендата „Европа дома“ е нашиот искрен влог во европската агенда како наша суштинска определба. Европеизацијата на македноското општество не смее да чека, а нашиот план за завршните процеси на оваа агенда, очекуваме да донесе исто толку позитивен извештај и за оваа 2021 година. Нашата „Агенда Европа дома“ само се надоврзува на досието на Северна Македонија во Брисел и безусловната порака за старт на преговорите од извештајот за 2020 година, порача Заев.

Back to top button
Close
Close