Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Агенција за филм: Транспарентност во буџетот на македонскиот филм, второ издание на „Факти и бројки“

Агенцијата за филм на Република Северна Македонија денеска соопшти дека во насока на транспарентност на средствата реализирани од годишниот буџет, почнувајќи од 2019 година, издава публикација наречена „Факти и бројки“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close