0_Web_АктуелноНекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Африканската унија го суспендира Мали по новиот воен удар

Како одговор на минатонеделниот воен удар во Мали  Африканската унија (АУ) го суспендираше членството на земјата во оваа организација и и’ се закани со санкции доколку не се воспостави цивилна влада, соопшти Унијата вчера.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close