0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Африка има очајна потреба од вакцини против Ковид-19

Во глобалната трка за вакцинација против Ковид-19, Африка е на крајот од ред и тоа е трагедија. Всушност, континентот едвај ја мина почетната линија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close