0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери: Учењето за Холокаустот помага за подобро разбирање на последиците од предрасудите

Учењето за Холокаустот не е само просто сеќавање на фактите, туку помага за подобро разбирање на последиците од предрасудите, расната нетолеранција, анти-семитизмот и стереотипите во секое општество, порача претседателот на Собранието Талат Џафери, во своето виртуелно вклучување на Балканскиот форум против антисемитизмот, што се одржува во Тирана, Република Албанија. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close