Оригинални текстови

Џафери: Соработката, дијалогот и решањето на проблемите се единствениот пат за земјите од ЈИЕ

Свесни сме дека стабилноста на регионот, безбедноста на границите, неповредливоста на човечкиот и територијалниот интегритет се под постојана закана. Наша обврска е да се погрижиме и за мешаните миграции кои се заедничка одговорност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close