0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Џафери: Рамазан бајрам нека биде поттик за правење добри дела

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното опростување, нека донесе полни срца и ум со убави и позитивни мисли и нека биде тоа поттик за правење на добри дела кои уште повеќе ќе ни ги облагородат душата и телото, напиша претседателот на Собранието на Северна Македонија, Талат Џафери во честитката по повод верскиот празник Рамазан бајрам.

Back to top button
Close
Close