0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Џафери очекува разврска во врска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците 

Собранието на Република Северна Македонија не се знае кога ќе ја одржи првата наредна седница. Претседателот на законодавниот дом Талат Џафери денеска на средба со новинарите не прецизираше кога ќе ја закаже новата седница, а последната што започна и не беше изгласан дневниот рд поради немање кворум беше на 16-ти февруари. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close