0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери на „Денот на високи гости“ на Криволак

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска присуствуваше на Денот на високи гости на армискиот полигон Криволак каде што се одвива воената вежба „Одлучен удар 21", на која што учествуваат припадници на нашата Армија и Армиите на САД, на Грција и на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close