0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери на 142. Собрание на Интерпарламентарната унија на генералното собрание

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери денеска на онлај средбата на 142. Собрание на Интерпарламентарната унија на генералното собрание порача дека воспоставувањето на конзистентни билатерални и мултилатерални односи на соработка и дијалог е најсоодветниот и најсигурен начин на градење на заедничка стратегија за справување со актуелната меѓутоа и со секоја идна пандемија или глобална катастрофа која би се заканила на светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close