0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери изрази сочуство на семејството на Амди Бајрам

Со големо жалење ја примив тажната вест дека мојот долгогодишен и драг колега Амди Бајрам го напуштил овој свет. Дозволете од свое лично име и од името на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија да изразам длабоко сочувство за оваа голема загуба, наведе претседателот на Собранието Талат Џафери. 

Back to top button
Close
Close