0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Џафери: Илинден со визионерството и вредностите живее и повторно се раѓа со секој нов ден и секоја нова генерација

Денешното свечено одбележување на 2 Август – Денот на Републиката кога се означуваат 118 години од Крушевската Република во 1903 година и 77 години од Првото заседание на АСНОМ во 1944 година, ги претставува двата столба врз кои се темели државотворноста на земјата, истакна претседателот на Собранието, Талат Џафери во обраќање на манифестацијата во Скопје по повод Денот на Републиката, пред Собранието на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close