0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери-Хоти: Успешната соработка меѓу Северна Македонија и Косово се карактеризира со меѓусебна поддршка и почитување

Одличните билатерални односи и успешната соработка меѓу Северна Македонија и Косово кои се карактеризираат со меѓусебна поддршка и почитување беа истакнати на денешната средба меѓу претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери и премиерот на Република Косово, Авдулах Хоти, во рамките на неговата официјална посета на нашата држава.

Back to top button
Close
Close