0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Џафери – Грвала Шварц: Интензивирање на меѓусебните политички и економски односи меѓу Северна Македонија и Косово

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска се сретна со вториот заменик-премиер и министер за надворешни работи на Република Косово, Доника Грвала Шварц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close