0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери го поздрави конститутирањето на Клубот за младински прашања и политики

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска го поздрави одржувањето на конститутивната седница на Клубот за младински прашања и политики, на членовите им посака плоден и успешен мандат, но и постигнување на завидни резултати во исполнувањето на правата на младите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close