0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери ќе се сретне со правобранителите на Албанија и на Косово Баланца и Ќелај

Албанскиот и косовскиот омбудсман Еринда Баланца и Наим Ќелај денеска ќе го посетат Собранието на Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close