0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери: Две третини од пратениците вакцинирани до 16 часот, за три недели нормализација на работата на Парламентот

Претседателот на Собранието Талат Џафери во интервју за емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, изјави дека кај пратениците има голем интерес да се вакцинираат и оти очекува работата на Парламентот да се нормализира кон средината на мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close