0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Џафери: Да го донесеме светот тука, а не да ни заминат младите во светот

Претседателот на Собранието на РС Македонија Талат Џафери денеска се обрати на работната средба за пратеници „Вовед во улога и функција на Клуб за младински прашања и политики, на која треба да се основа новиот Клуб за младински прашања и политики на овој парламентарен состав.

Back to top button
Close
Close