0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderПолитика

Џафери: Ако се договориле за одложување на пописот, тоа треба да се преточи во Предлог-закон

Одлуката за одложување на пописот не се прави со прес-конференција, туку со Собрание. Вака обично прават лидерите на политичките партии, се договараат, а потоа им излегуваат проблеми. Ако се договориле за одложување, тоа треба да се преточи во Предлог-закон и потоа има парламентарни процедури и за тоа се потребни парламентарни процедури, рече вечерва претседателот на Собранието Талат Џафери во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close