Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Афера Карлос Гон: Рашида Дати, поранешната француска министерка ставен под статус на помаган сведок

-Рашида Дати беше ставена под статус на помаган сведок затоа што им докажа на истражните судии дека работела како адвокат помеѓу 2009 и 2012 година за алијансата Рено-Нисан, изјави Оливие Пардо, еден од неговите адвокати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close