Svet.SlajderБалканДописници Свет

Аеродромот во Тирана од утре се враќа во нормала, пристигнаа контролори од Турција

По два дена прекин на летовите, поради штрајк на контролорите за летање, од утре аеродромот во Тирана се враќа во нормала, изјави денеска албанската министерката за инфраструктура, Белинда Балуку

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close