МКДОпштински вестиСкопје

Аеродромци се собраа заедно да го проследат натпреварот Македонија-Украина

Аеродромци се собраа заедно да го проследат натпреварот на Македонија-Украина, како што информираат од општина Аеродром за неполн час стартува специјалната програма пред натпреварот што ќе се пренесува во живо од Европското првенство во фудбал во паркот Нирнберг во Ново Лисиче.

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Аеродромци се собраа заедно да го проследат натпреварот на Македонија-Украина, како што информираат од општина Аеродром за неполн час стартува специјалната програма пред натпреварот што ќе се пренесува во живо од Европското првенство во фудбал во паркот Нирнберг во Ново Лисиче.

Зоран Бошковски-Чоко, Драган Мутибариќ, Гого Јовчев и други познати актуелни и поранешни фудбалери ќе им приредат на аеродромци изненадување.

Групното следење на натпреварот на голем видео бим, ќе биде проследен со многу забава и дружење, соопштуваат од општината. свс/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close