0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Аеродром, Карпош и Центар остануваат општини со најголем број активни случаи на Ковид

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои најмногу има во Аеродром, Карпош и Центар.

Back to top button
Close
Close