Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Адвокат на Караџиќ: Имаме нови докази, ќе бараме повторно судење

Одбраната на поранешниот лидер на босанските Срби Радован Караџиќ се подготвува да поднесе барање за повторно судење поради нови докази на крајот на оваа или почетокот на 2020 година.

Back to top button
Close
Close