0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Адмирал Ефтимов: Авионот МиГ-29 не бил соборен

Началникот на Генералштабот на бугарската армија, адмирал Емил Ефтимов изјави за Бугарската национална телевизија дека немало експлозија на урнатиот авион-ловец Миг-29.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close