0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Администрацијата на Бајден се соочува со глобален тест во Тајван и во Украина

И Москва и Пекинг наизглед се обидуваат да ја тестираат администрацијата на Бајден, иако таа започна со работа пред помалку од три месеци. Русија има мобилизирано повеќе војници долж границата со Украина отколку каде било од војната во 2014 година, додека Кина испрати носачи на авиони, беспилотни летала и „цивилна милиција“ од риболовни бродови на териториите, за кои претендираат и американските сојузници, како што се Филипините.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close