Дописници СветСвет

Администрацијата на Бајден одобри продолжување на забраната за иселување на кираџии

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден синоќа објави времена забрана за принудно иселување на станарите во САД откако рокот на претходната забрана истече минатата недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close