Svet.SlajderСветСвет.Портал

Администрацијата на Бајден најави обновување на односите со Палестинците

Новата американска администрација соопшти дека ќе ги обнови односите со Палестинците, како и дека ќе им помогне на палестинските бегалци, што е пресврт во однос на политиката на администрацијата на Доналд Трамп, и клучен елемент на новата поддршка за заедничко решение за завршување на повеќедеценискиот конфликт меѓу Израелците и Палестинците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close