0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитички партии

Адеми: Мнозинството има конзистентност и во нашите ставови и во политичкото делување

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска заменик-координаторот на пратеничката група на ДУИ Арбер Адеми.

Back to top button
Close
Close