0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Адама Траоре: Не знам дали би се вклопил во Барселона

Адама е дете на Барселона, и ова неизбежно го предизвикува прашањето за враќање на „Камп Ноу“.

Барселона, 8 октомври 2020 (МИА) – Крилото на Вулверхемптон, Адама Траоре синоќа дебитираше за Шпанија и остави добар впечаток со својата игра.

– Јас сум професионалец и работам напорно. Никогаш не сум се натпреварувал на 100 метри, но би сакал. Брзината понекогаш ме изненадува, но тоа е дел од мојата игра, рече 24-годишниот шпански репрезентативец.

Адама е дете на Барселона, и ова неизбежно го предизвикува прашањето за враќање на „Камп Ноу“.

– Ансу Фати и јас зборуваме за сè. Растевме заедно во Академијата во Барселона. Не знам дали би се вклопил во Барселона. Моите мисли се насочени кон развој секој ден, рече тој.

Таг
Back to top button
Close
Close