БизнисБизнис.Портал

Јацек Олчак, нов генерален директор на Филип Морис Интернешнл

За нов генерален директор на Филип Морис Интернешнл (ФМИ) на годишното акционерско собрание одржано вчера е назначен Јацек Олчак, кој досега ја извршуваше функцијата главен оперативен директор. Тој, како што соопштија од компанијата, е избран и за член на Управниот одбор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close