СветСвет.Портал

Абе: Во тек е истрага за финансирање на спорната вечера

Поранешниот јапонски премиер Шинѕо Абе денеска призна дека во тек е истрага за спорните трошоци за вечера подготвена од неговиот кабинет за неговите приврзаници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close