БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Абдиџику: Владата на Курти со досега најслаб старт во Косово

Лидерот на опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Љумир Абдиџику вели дека Двжењето Самоопределување (ВВ) на премиерот Албин Курти го има најслабиот старт, каков што ниедна влада на Косово немала досега, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close